1
Ikonka zavřít
Košík
Archa
Archa Štěpánka Sigmundová
60 x 40 cm
- +
5 000 Kč
Pokladna

Alterego fotografa Marka Mičánka.

Marek Mičánek Koupit fotografii

One

Marek Mičánek

Český fotograf Marek Mičánek, jehož snímky můžete znát ze světových módních časopisů jako jsou Vogue, Harpers Bazaar nebo ELLE, nafotil výtvarně krásnou a absolutně čistou sérii fotografií, které jsou svým stylem velmi blízko jeho módní tvorbě, avšak tentokrát v pojetí pouze nahých těl a světla..

Zakoupit si u nás můžete perfektně vytisknutý a zarámovaný snímek pod názvem One. Jedná se o limitovanou sérii signovanou autorem.

 • vytištěno na prémiový papír
  mediaJET Museum Natural Rag
 • Limitovaná edice
  10 vyrobených kusů
 • ručně zarámováno
  kazetový rám z dubového dřeva
 • rozměry 54 x 42 cm
  včetně rámu a pasparty
 • ručně signováno autorem
  na zadní straně fotografie
 • certifikát s označením
  pořadí snímku v této sérii

Alterego. Hledání maskulinity a feminity. Recyklace myšlenek, vztahů, inspirací a fascinací. Zahození sociálních norem a ideálů. Fascinaci tělem, odhalení a přijetí přirozenosti. Boj a splynutí. Transformace.

O tom pojednává serie fotografií Marka Mičánka, která vnikla při příležitosti společné výstavy s návrhářem Zoltánem Tóthem na MBPFW. Zoltán a Marek společně hledali inspiraci ve své minulosti, přátelství i dětství, recyklovali své nápady a vyprávěli tím svůj osobní příběh.

Fotografie vznikla v rámci stejnojmenné série, v níž bylo celkem 10 fotek a "extra přídavek", na nějž se právě koukáte. Tato fotografie je signifikantní právě tím, že kromě modela zde můžete vidět i samotného autora Marka Mičánka, který tímto posunul samotný koncept do více osobní a autentické roviny.

Model znázorňuje Markovo alterego, zatímco fotka odkazuje určitým způsobem právě na interakci, boj, zahození či přijetí.

Marek Mičánek se věnuje hlavně módní fotografii. Fotí pro světové magazíny jako je Vogue, Harpers Bazaar nebo Elle.

Miluje fotografické řemeslo a klasický analogový proces, ke kterému se vrací kdykoliv je to možné.

Koupit fotografii

Fotografii jsme pro vás zarámovali do dřevěného kazetového rámu, který má speciálně upravený povrch, díky čemuž dostal až kouřový nádech. Je perfektně vytištěná na vysokogramážním musejním archivním papíru.

Technické informace

Formát 54 x 42 cm
Rok 2021
Papír a rám Kazetový rám z dubového dřeva s tabákovou úpravou, mediaJET Litho Archiv Matt
Adjustace Cyril Marounek & Polagraph
Edice v počtu kusů 10
Cena 10 000 Kč

Jelikož se jedná o přísně limitovanou edici od níž již nikdy nevzniknou žádné další kusy, dá se očekávat, že cena fotografie s každým prodaným kusem poroste.

Fotografii pro nás zarámovala malá pražská laboratoř, se kterou v Polagraphu dlouhodobě spolupracujeme. Všechny prodejní kusy pečlivě, ručně a v bílých rukavičkách adjustujeme, aby výsledek posléze autor fotografie Marek Mičánek posvětil signovaním na jejich zadní straně. Přiložen je i certifikát pravosti s pořadovým číslem snímku v edici.

Všechny fotografie pro vás připravujeme osobně přímo s autorem tak, abychom si byli jisti, že bude autor 100% spokojen s výsledkem. Proto od nás můžete snímek zakoupit pouze a jenom v dané podobě, v konkrétní velikosti a vybraném rámu. Právě na této podobě fotografie jsme se s jejím autorem shodli jako na té, jež dané fotografii sluší a jež jí dává vyznít v její plné kráse.

Každá fotografie je signovaná autorem, označena číslem a její součástí je certifikát pravosti. Každý kousek je ručně adjustován ve chvíli, kdy si fotografii zakoupíte. Do týdne od zakoupení vám připravený a zarámovaný snímek osobně dovezeme až domů, abyste si ho ještě ten den mohli pověsit na zeď.

Partnerem projektu je FujiFilm.